Tekrarlı Okuma ile Akıcı Okumayı Geliştirme pdf indir

tarafından
5
Tekrarlı Okuma ile Akıcı Okumayı Geliştirme pdf indir

Okuma, ulaşımdan iletişime, araç gereç kullanımından keyifli vakit geçirmeye kadar hayatın hemen her alanında kullanılan bir beceridir. Bu becerinin bireylere ilkokul birinci sınıfta kazandırılması beklenmektedir. Ancak gerek okullarda gerekse çevremizde bu beceriden yoksun -okuma güçlüğü çeken veya akıcı okuyamayan- bireyler görmekteyiz.
Elinizdeki kitap, okuma güçlüğü çeken veya akıcı okuyamayan bireyler için tasarlandı. Kitapta, sınıfta akranlarının gerisinde kalan öğrencilerimle ve okuma güçlüğü çeken yetişkinlerle izlediğim yol verildi. Bu yolla hem öğrencilerle hem de yetişkinlerle çalışırken arzulanan okuma hedefine ulaşıldı.
Kitap, iki bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde seslerden hecelere, hecelerden kelimelere doğru olan süreç yedi adımda sunuldu. Her adım, öncelikle durum tespiti yapmanızı sağlayacak şekilde düzenlendi. Daha sonra olası eksiklikleri tamamlamanız için izleyeceğiniz yol anlatıldı. Son olarak eksikliklerin giderilip giderilmediğini anlamanız için değerlendirme yapmanız istendi.
İkinci bölümde; öğrencinin hoşuna gidecek tarzda tablolar, şiirler, tekerlemeler ve tekrar eden kelimeler ile öğrencinizi geliştirecek tarzda tekrarlı okumalar yapmanız için uygulama örnekleri sunuldu.
 

Tekrarlı Okuma ile Akıcı Okumayı Geliştirme isimli 149 sayfadan oluşan kitap ; Perihan Efe tarafından yazılmış ve EFE AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 24.08.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Tekrarlı Okuma ile Akıcı Okumayı Geliştirme pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.