Teolojinin Jeopolitiği Allah Vatan Özgürlük pdf indir

tarafından
32
Teolojinin Jeopolitiği  Allah Vatan Özgürlük pdf indir

Elinizdeki kitap, din ve devlet ilişkilerinin tarihsel geleneğini merkeze alarak, din ve politika hakkında yeniden düşünmeye davet ediyor.

Devletlerin dinsellikle ilişkisi, dinlerin politik misyonu, tarihsel dönüşümlerde dinselliğin rolü gibi temel sorunları, iktidar biçimleriyle tanrı telakkileri ilişkisi üzerinden analiz etmeye çalışıyor. Bu bağlamda, Yahudilik, Hrisitiyanlık ve İslamın tarihsel politik rollerine dair tezler sunuluyor. Teopolitik olarak kavramsallaştırılan bu ilişkinin bugüne dair karşılıkları ve özellikle ülke ve bölgenin geleceğine dair olası etkilerini tartışıyor.

Teolojinin jeopolitiği, Mezopotamya-Akdeniz havzasının kadim politik paradigmasıyla 21. yüzyılın parametreleri arasındaki geçişkenliğe dair önermeler de içeriyor.

Ülkemizin ve bölgemizin yeni binyılda nasıl bir jeopolitik çerçeve ve teopolitik muhteva kazanacağına dair teorik bir perspektif öneriyor.
 

Teolojinin Jeopolitiği
Allah Vatan Özgürlük isimli 307 sayfadan oluşan kitap ; Ahmet Özcan tarafından yazılmış ve YARIN YAYINCILIK yayınevinin 22.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kürd’ü Savunmak: “Kürd’e Hukuk” ve “Kürd’ün Hukuku”na Giriş pdf indir başlıklı makalemizde Kürd’ü Savunmak: “Kürd’e Hukuk” ve “Kürd’ün Hukuku”na Giriş indir, Kürd’ü Savunmak: “Kürd’e Hukuk” ve “Kürd’ün Hukuku”na Giriş oku ve Kürd’ü Savunmak: “Kürd’e Hukuk” ve “Kürd’ün Hukuku”na Giriş pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Teolojinin Jeopolitiği Allah Vatan Özgürlük pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.