Teorik ve Pratik Hukuk Sosyolojisi pdf indir

tarafından
7
Teorik ve Pratik Hukuk Sosyolojisi pdf indir

Realite (gerçek) ile ide (ebedi değerler) arasında yer alan hukuk, üç farklı veçheden ele alınıp kavranabilen bir fenomendir. Hukukun bu üç veçhesinden ikisini aydınlatmaya çalışan hukuk felsefesi ve dogmatik hukuk bilimi, değerler ile normlar gibi soyut konularla ilgilenmekte ancak hukukun sosyal yaşamla ilişkisini ihmal etmektedirler.
 
Oysa hukuk, aynı zamanda sosyal gerçekliğin bir ürünüdür. Bu durum ele alınmadan, yani hukukun üçüncü veçhesi aydınlatılmadan, hukuka dair tam bir bilgiye ulaşmak olanaksızdır.
Fenerini hukukun ihmal edilen üçüncü veçhesine tutarak, onu aydınlatmaya çalışan bilim dalı, bu kitabın da başlığını oluşturan “hukuk sosyolojisi”dir.
 
Aydınlatıcı olması temennisiyle… Prof. Dr. Yaşar Salihpaşaoğlu – Dr. Dilara Buket Tatar
 

Teorik ve Pratik Hukuk Sosyolojisi isimli 186 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Yaşar Salihpaşaoğlu tarafından yazılmış ve LYKEION yayınevinin 29.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Belediyelerde Taşınmaz Malların Tahsis ve Devri pdf indir başlıklı makalemizde Belediyelerde Taşınmaz Malların Tahsis ve Devri indir, Belediyelerde Taşınmaz Malların Tahsis ve Devri oku ve Belediyelerde Taşınmaz Malların Tahsis ve Devri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Teorik ve Pratik Hukuk Sosyolojisi pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.