Tesettür pdf indir

tarafından
9
Tesettür pdf indir

Hayatın imtihan olduğuna iman eden her bir mümin bilir ki; Allah Teâlâ, insanları farklı farklı özelliklerde yaratmıştır.
Ebu Hureyre Radıyallahu anh’dan rivayetle Resulullah Sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurmuştur:
“İnsanlar madenler gibidir. Onların cahiliye döneminde hayırlı olanı İslam’da da hayırlıdır; fekahet/fıkıh sahibi olduklarında.”
Nasıl ki madenler mahiyet, vasıf ve kıymet açısından farklı ise insanlarda yaratılışlarında birçok farklılıkları barındırmaktadır.
Madenin işlenmesi gibi insan da nefisini manevi hastalıklardan temizlemek olan tezkiye ve yaratılış mahiyetini muhafaza etmek olan terbiye ile var edilme gayesine uymayan manevi lekelerden ve sıfatlardan arınarak ve korunarak Allah Teala’nın razı olduğu manevî kişiliğe ve hale inkılap eder.
Her insan, Allah Teâlâ’nın fıtratına koyduğu özelliklerine ve kendisine verilen taksimata rıza göstererek önce yaratılışını kabul etmiş olacak daha sonrada menfi hallerini tezkiye ve terbiye etmeye çalışmalıdır.
Ömer Faruk Müderrisoğlu hocamızın kaleme aldığı bu eseri okurken kadın ve erkek için tesettürün ne kadar önemli olduğunu anlamaya ve hayatımıza yön vermeye çalışacağız.
 

Tesettür isimli 74 sayfadan oluşan kitap ; Ömer Faruk Müderrisoğlu tarafından yazılmış ve SİYER-İ NEBİ yayınevinin 25.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Fîhi Ma Fîh pdf indir başlıklı makalemizde Fihi Ma Fih indir, Fihi Ma Fih oku ve Fihi Ma Fih pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Tesettür pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.