Tomris Hatun pdf indir

Tomris Hatun pdf indir

“Ben Kiros’um, evrenin Kralı, büyük Kral, güçlü Kral, Babil’in Kralı, Sümer ve Akad’ın Kralı, dünyanın dört bir yanının Kralı. Kambises’in oğlu, büyük Kral, Ansan şehrinin Kralı, Kurus’un torunu, büyük Kral, Teispes’in soyundan gelen, büyük Kral, Ansan şehrinin Kralı, ebedi Krallığın soyundan gelen büyük Kral”.
-Kral Kiros
 
“Yaşadığın sürece kana doymamıştın, kocamı ve oğ-lumu o içtikçe zıvanadan çıktığın şarapla öldürdün. Şimdi doya doya iç”, diye söylendi. Kesik başı kendi elleriyle kan dolu tuluma attı, üzerine bastırdı. “İç”, diye söylendi, öfkeyle. “Seni kana doyuracağım demiştim, şimdi doyacaksın… bol bol iç…”.
Gökyüzüne baktı. Kurganın eteğinde kendisini bek-leyen komutanlarına oğru yürüdü. Bu bozkırların yenilmez Kraliçesi Tomris hatundu.
 

Tomris Hatun isimli 744 sayfadan oluşan kitap ; Şevki Özbilen tarafından yazılmış ve ERGENEKON yayınevinin 07.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kederin Vahşi Kıyısı Yenilenme Ritüelleri ve Yas Tutmanın Kutsal Çalışması pdf indir başlıklı makalemizde Kederin Vahşi Kıyısı Yenilenme Ritüelleri ve Yas Tutmanın Kutsal Çalışması indir, Kederin Vahşi Kıyısı Yenilenme Ritüelleri ve Yas Tutmanın Kutsal Çalışması oku ve Kederin Vahşi Kıyısı Yenilenme Ritüelleri ve Yas Tutmanın Kutsal Çalışması pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Tomris Hatun pdf indir - indir