Toprağa Dönüş pdf indir

Toprağa Dönüş pdf indir

Konularını Zonguldak çevresiyle madencilerin ölümcül yaşamından alan Ahmet Naim, Toprağa Dönüş roma­nında bir köy delikanlısının kapitalist düzende yitişini/yitirilişini ele alır. Köy-kent yaşamının, köy-kent ahla­kının ikilemi içinde bütün çelişkilerin ortaya konulduğu bir romandır Toprağa Dönüş.
Ahmet Naim, yayınlanmış öykü kitaplarında yaptığı gibi bu ilk romanında da bir kömür madeni işletmesi çerçe­vesinde kapitalist sömürünün, kapitalist aldatmacaların insanlık suçuna dönüşmesinin trajik sonuçlarını gözler önüne seriyor. Roman doğa, çevre ve insan betimleme­leri, insanların ruh hâlleriyle birlikte çarpıcı bir anlatım ortaya koyuyor.
Ahmet Naim, bu romanıyla gerçekçi, insancı bir bakışla bugün de kömür madenlerinde benzerlerinin yaşandığı işçi-patron çelişkisiyle iş-ekmek sömürüsünün sürdüğü­nü/sürdürüldüğünü, geçmişten bugüne uzanan bir çizgi­de ortaya koymuştur.
Bu yönüyle Ahmet Naim, yeniden okunup incelendiğin­de gündemde olan/olması gereken bir yazar olarak kar­şımıza çıkıyor.
Adnan Özyalçıner
 

Toprağa Dönüş isimli 208 sayfadan oluşan kitap ; Ahmet Naim tarafından yazılmış ve KOR KİTAP yayınevinin 21.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Darağacı Kristal Gece pdf indir başlıklı makalemizde Darağacı Kristal Gece indir, Darağacı Kristal Gece oku ve Darağacı Kristal Gece pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Toprağa Dönüş pdf indir - indir