Tuhaf Şeyler Dolabı pdf indir

tarafından
6
Tuhaf Şeyler Dolabı pdf indir

İster inanın ister inanmayın bu kitap, bir karpuzun içinde dünyaya gelen çocuğun bıraktığı karpuz çekirdeklerinden doğdu!..
 
     Tuhaf Şeyler Dolabı’nın çekmecelerinde garip, ilginç, komik ve hayret verici öyküler saklı. Mahallenin en kısa çocuğunun yeryüzünün en uzun tahtabacağıyla canciğer arkadaşlığı. Şarkılar ve türküler söyleyerek yaşayıp giden şen şakrak bir köy halkı. Gündüzleri bakkal, geceleri canavar avcısı Selim Amca’nın herkesten sakladığı büyük sırrı. Bunlar ve daha fazlası, bu kitabın acayiplikler, gülünçlükler ve olağanüstülüklerle dolu sayfalarında …
     Şener Şükrü Yiğitler gerçek ile gerçeküstü arasında yolculuğa çıkan neşeli kahramanlarla dünyaya uzaktan bakmayı öneriyor size. Bu duyguyu yaşamanın bir anlamı olmalı: Edebiyat, yaşadığımız gerçeklikten daha yukarıda bir anlam evrenine çıkarır okuru. Bize bu duyguyu yaşatan ise edebiyatın gücüdür. Tuhaf Şeyler Dolabı‘nı okuyunca çocuk edebiyatımızın iyi bir örneği olduğunu fark etmeniz kolay olacak ve büyüyünce de tekrar okumak isteyeceksiniz bu kitabı. Çünkü iyi edebiyatın yaş sınırı yoktur.
Mustafa Ruhi Şirin
 

Tuhaf Şeyler Dolabı isimli 96 sayfadan oluşan kitap ; Şener Şükrü Yiğitler tarafından yazılmış ve UÇAN AT yayınevinin 16.03.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Tuhaf Şeyler Dolabı pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.