Tüm Yönleriyle Güney Kore Eğitim Sistemi pdf indir

tarafından
7
Tüm Yönleriyle Güney Kore Eğitim Sistemi pdf indir

Bugün dünyada bilgiyi elinde tutan toplumların, gelecek yıllara hâkim olacağı öngörülmektedir. Bu nedenle çağın gerektirdiği yeterliklere haiz insanı yetiştirmek için gereken bilgi ve becerilerin neler olduğu birçok kurum, kuruluş ve uzman tarafından irdelenmektedir. Günümüzde eğitim kurumlarının öncelikli hedefleri arasında yer alan öğrencilerin iyi, sorumlu, özellikle de etkin ve katılımcı birer vatandaş olarak yetiştirilmesi de bu amaca yöneliktir. Güney Kore eğitim modeli de bu yönüyle ön plana çıkmaktadır.
Güney Kore yaklaşık yarım asır önce iç savaştan neredeyse harap olmuş durumdaydı ancak oldukça kısa bir süre içinde eğitimde büyük bir dönüşüm gerçekleştirmiştir. Günümüzde ise uluslararası sınavlarda olağanüstü başarılar göstermektedir. Zira Güney Kore; PISA, TIMMS, PIRLS gibi uluslararası sınavlardaki performansı ile sıralamanın ilk sıralarında yer alan ve tüm dünyada dikkatleri üzerine çeken bir ülkedir. Dünyadaki farklı ülkelerdeki gerek politika yapıcılar gerekse eğitimci ve araştırmacılar Güney Kore’nin eğitim sistemini incelemektedirler.
Bu kitap, yaklaşık bir ay süren bir Güney Kore seyahati sonucunda hazırlanmıştır. Gezi sürecinde okul öncesi eğitim kurumları, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversiteler ile Seul Eğitim Müdürlüğünde gözlem ve görüşmeler gerçekleştirilmiştir. 17 farklı eğitim kurumunda araştırma, inceleme ve bilimsel toplantılar yapılmıştır.
“Etkin Vatandaşlık Eğitimi: Güney Kore Eğitim Sistemi” adlı proje kapsamında tüm eğitimciler için hazırlanmış olan bu kitapta; “Güney Kore Cumhuriyeti”, “Güney Kore’de Okul Öncesi Eğitim”, “Güney Kore’de İlkokul Eğitimi”, “Güney Kore’de Lise Eğitimi”, “Güney Kore’de Ortaokul Eğitimi”, “Güney Kore’de Öğretmen Yetiştirme ve Mesleki Gelişim” ve “Güney Kore’de Özel Eğitim” gibi Güney Kore Cumhuriyeti’nin eğitim sistemine ait ana konular yer almaktadır.
Bu çalışma; öğretmen adayları, ebeveynler, öğretmenler, çocuk ve çocuk eğitimi alanında çalışan tüm eğitimciler için kuramsal ve pratik açıdan bir kaynak niteliğindedir. Kitabın çocuklarımızın daha iyi bir geleceğe kavuşmalarına katkıda bulunması dileğiyle…
 

Tüm Yönleriyle Güney Kore Eğitim Sistemi isimli 174 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 22.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Tüm Yönleriyle Güney Kore Eğitim Sistemi pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.