Türk Eğitim Tarihi pdf indir

tarafından
79
Türk Eğitim Tarihi pdf indir

Eğitimin, bir milletin geleceği olan yeni neslin hem potansiyelini en üst sevide geliştirmede hem de tarihsel ve toplumsal bilinç, sorgulama, düşünme becerileri, meslek kazandırmada etkili bir biçimde işe koşulması gerekmektedir. Bir ulusun geçmişi, bugünü ve geleceğini belirleyen en önemli öğelerden bir eğitimdir. Bu açıdan ele alındığında bir ulusun eğitim tarihi, eğitimle ilgili strateji, politika, kurum, uygulamalar ve elde edilen sonuçların bilimsel açıdan ele alınması ve değerlendirilmesidir.
 
Türk milleti, tarihe yön veren olay ve olguları belirleyerek damgasını vurmuştur. Türk milletinin tarihinde eğitim önemli bir yer tutmaktadır. Türk eğitim tarihi, Türk milletinin geçmişte ve bugün eğitime yön veren strateji, politika, kurum, uygulamaları ve elde edilen sonuçları bilimsel açıdan ele almakta ve değerlendirmektedir. Türk eğitim tarihi çalışmalarından elde edilen sonuçlar, yakın ve uzak geleceğimizdeki eğitim uygulamalarına temel olacak karar, strateji ve politikaların belirlenmesinde bir anahtar nitelindedir.
 

Türk Eğitim Tarihi isimli 387 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve EĞİTEN KİTAP yayınevinin 21.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Cool Değil Kul Evlat pdf indir başlıklı makalemizde Cool Değil Kul Evlat indir, Cool Değil Kul Evlat oku ve Cool Değil Kul Evlat pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Türk Eğitim Tarihi pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.