Türkçe’den İngilizce’ye Çeviri Kitabı pdf indir

Türkçe’den İngilizce’ye Çeviri Kitabı pdf indir

Bu kitap çeviriyi edebiyat, yazma, drama veya proje çalışmaları gibi bir dil öğretme faaliyeti olarak gören öğretmenlere kaynak kitap olmayı hedeflemektedir. Türkiye’deki yüksek öğretim kurumlarında lisans düzeyinde eğitim veren İngiliz ve Amerikan Dili ve Edebiyatı Bölümü, İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Eğitimi ve İngiliz Dilbilimi Bölümleri müfredatında yer alan Çeviri dersi için hazırlanmıştır. Bu kitabın amacı, öğrencinin içinde Türkçe ve İngilizce dilleri arasındaki farklılıkları vurgulayan belirli özelliklere sahip farklı dil kullanımları, kesitleri ve üslupları içeren metinleri görmelerini, tartışarak daha uygun olan kelime veya ifadeleri bulmalarını, metinler arasında kıyaslama yapmaları için öğretmene kaynak sağlamaktır.
 

Türkçe’den İngilizce’ye Çeviri Kitabı isimli 80 sayfadan oluşan kitap ; Nuray Okumuş Ceylan tarafından yazılmış ve KRİTER BASIM YAYIN DAĞITIM yayınevinin 04.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Çocuğunuz Hastalandığında Ne Yapmalısınız? pdf indir başlıklı makalemizde Çocuğunuz Hastalandığında Ne Yapmalısınız? indir, Çocuğunuz Hastalandığında Ne Yapmalısınız? oku ve Çocuğunuz Hastalandığında Ne Yapmalısınız? pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Türkçe’den İngilizce’ye Çeviri Kitabı pdf indir - indir