Türkçe Harfler ve İlk Kelimeler pdf indir

Türkçe Harfler ve İlk Kelimeler pdf indir

Türkçe Harfler ve İlk Kelimeler/İlk Okuma-Heceleme-Harf Eşleştirme ve Kelime Tamamlama Oyunu/3-6 Yaş /
Türkçe ilk okuma-heceleme ve harf eşleştirme oyunu, harfleri tanımayı, kelime oluşturmayı öğretir. Üç harfli kelimelerden, dört-beş ve altı harfli kelimelere kadar resim ve kelimelerin eşleştirilmesini destekler. Ayrıca bu oyunla farklı kelimeler oluşturabilir ve farklı kelimeler üretebilirsiniz. Oyunun içeriği ile 2 farklı oyun oynanabilir.
 
Oyunlar nasıl oynanır?
Oyun 1: Oyuncular bir kelimeyi oluşturmak için kartlarda gösterilen resme uygun olan harfleri bir araya getirirler. Doğru sıralamayı yaparak eşleştirmeyi tamamlarlar. Bu, harf şekillerini ve seslerini çocuklara tanıtmanın mükemmel bir yoludur. Çocuklar harf seslerine ve şekillerine aşina oldukça, kelimeleri yüksek sesle okumaya geçerler. Aynı zamanda ebeveynleriyle birlikte farklı kelimeler türeterek oyuna zenginlik katılmış olur.
Oyun 2: Oyunun ikinci seviyesi ise biraz daha zorludur. Oyuncular kelime kartlarının boş tarafını kullanarak, gösterilen resmin kelimesini oluşturmak için harfleri doğru bir şekilde sıralarlar. 
 
Bu oyun, çocuklara ilk kelimelerini tanıtmak, hecelemeyi teşvik ederek okumayı ve yazmayı öğretmek amacıyla tasarlanmıştır. Bu set ile, çocuklara ilk okuma heyecanını yaşatırken aynı zamanda onların hafıza becerilerinin, gözlem
becerilerinin gelişimine de katkı sağlamış olacaksınız.
 
İçerik:
Kutu Ölçüsü: 257x223mm
9 adet kelime kartı (çift taraflı 18 kart)
3-4-5 ve 6 adet kelime kartı (yazılı ve yazısız yüzeyler)
81 harf kartı
Özel kesimli
3-6 yaş
Öğretmen test ve onaylı
Dayanıklı ve lüks kalitede malzemelerden üretilmiştir
Yerli Üretim
 

Türkçe Harfler ve İlk Kelimeler isimli sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve PİAR KİDS yayınevinin 18.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Türkçe Harfler ve İlk Kelimeler pdf indir - indir