Türkiye’de Kamu Yönetiminin Dönüşümü pdf indir

Türkiye’de Kamu Yönetiminin Dönüşümü pdf indir

Kamu yönetimi, planlamadan personele, denetimden, örgütlemeden eşgüdüme kadar bir çok alanda yapısal ve işlevsel açından yeniden kurgulanmaktadır. Bu kurguda değişik aktörler rol almakta ve dönüşüm sürecini kendi güçleri oranında etkilemektedirler. Etkileme derecesi kolay kolay ölçülebilecek bir şey değildir ama çeşitli politika belgeleri üzerinden yapılacak bir analizde, uluslararası örgütlerin bu süreçte çok aktif bir konumda yeraldıkları görülmektedir.

Barış Övgün, kamu yönetiminde 1980’lerden günümüze, uluslararası örgtüler etkisiyle yaşanan dönüşüme odaklanırken; kamu yönetiminin, “kamu” eksenli olmaktan çıkarılmasına, devletin bir bütün olarak nesneleştirilmesine, uluslararası örgütlerin ve uluslararası şirketlerin kamu yönetiminde artan rollerine dikkat çekiyor.
 

Türkiye’de Kamu Yönetiminin Dönüşümü isimli 170 sayfadan oluşan kitap ; Barış Övgün tarafından yazılmış ve NİKA YAYINEVİ yayınevinin 23.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Safsatalar Ansiklopedisi (Kısaltılmış Edisyon) pdf indir başlıklı makalemizde Safsatalar Ansiklopedisi (Kısaltılmış Edisyon) indir, Safsatalar Ansiklopedisi (Kısaltılmış Edisyon) oku ve Safsatalar Ansiklopedisi (Kısaltılmış Edisyon) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Türkiye’de Kamu Yönetiminin Dönüşümü pdf indir - indir