Türkiye’de Kırsal Kalkınma Yönetimi pdf indir

tarafından
10
Türkiye’de Kırsal Kalkınma Yönetimi pdf indir

Cumhuriyetin kuruluşundan günümüze kadar olan dönemde kırsal kalkınma için ülkemizde birçok politika ve proje çalışması yapılmıştır. Türkiye’de ‘kırsal kalkınma’ kırsal özelliğin belirgin biçimde vurgulanması sebebiyle kentleşme çerçevesinde gelişen modernleşme olarak algılanmaktadır. Dönemsel özellikler göz önüne alındığında kırsal kalkınma ile ilgili bütüncül bir çalışma yapılamamış, ancak temel amaç kırsal alanı geliştirmek olduğu için birçok metot/yöntem günümüze kadar denenmiştir. Konunun doğası gereği kalkınma amacıyla kırsal alana hizmet götüren birçok kamu kurum ve kuruluşunun varlığı söz konusudur.

Türkiye’de kalkınmanın topyekûn birincil hedef olması, kamu kurum ve kuruluşlarının aynı anda aynı hedefe ulaşmak istemesi, kırsal kalkınma sürecine de bu durumun yansıması karmaşayı kaçınılmaz hale getirmektedir. Bu çalışmada kırsal kalkınmanın tarihsel arka planı ve işleyişi anlatılmakla birlikte kırsal kalkınma yönetimindeki bu karmaşaya vurgu yapılmaktadır.
 

Türkiye’de Kırsal Kalkınma Yönetimi isimli 320 sayfadan oluşan kitap ; Muhammed Serkan Şahin tarafından yazılmış ve ÇİZGİ KİTABEVİ yayınevinin 09.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Satış Süreci Yönetimi Sorular ve Cevaplar pdf indir başlıklı makalemizde Satış Süreci Yönetimi Sorular ve Cevaplar indir, Satış Süreci Yönetimi Sorular ve Cevaplar oku ve Satış Süreci Yönetimi Sorular ve Cevaplar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Türkiye’de Kırsal Kalkınma Yönetimi pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.