Türkiye Mushaflarındaki Vakf İşaretlerinin Tahlili pdf indir

tarafından
10
Türkiye Mushaflarındaki Vakf İşaretlerinin Tahlili pdf indir

Vakf/ibtidâ ilmi, Kur’an’ı doğru ve daha kolay anlamayı amaçladığından, Kur’an ilimleri arasında önemli bir yer almıştır. Zira normal bir konuşmada ya da metin okumada dahi uygun yerde başlanması ve anlamın tamamlandığı yerde kesilmesi, konuşmayı veya okunan metni hedeflenen anlam çerçevesinde anlaşılmasını sağlamaktadır. Ancak söz konusu Allah kelamı Kur’an olunca bu durumun daha da önem arz edeceği aşikârdır. Zira Yüce Allah’ın Kur’an âyetlerindeki maksadının anlaşılması, vakfın ve ibtidânın bilinmesine ve onlara riâyet edilerek tilâvetin yapılmasına bağlıdır. Bu nedenle vakf/ibtidâ ilmi, asr-ı saadet’ten beri Kur’an eğitim müfredatına girmiş, her dönemde önemsenmiştir.
 

Türkiye Mushaflarındaki Vakf İşaretlerinin Tahlili isimli 320 sayfadan oluşan kitap ; Enes Yarız tarafından yazılmış ve ARAŞTIRMA YAYINLARI yayınevinin 09.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kuranın İyileştiren Bitkileri Cilt 2 / Tanım, Kimyasal İçeriği, Etkisi ve Kullanışı pdf indir başlıklı makalemizde Etkisi ve Kullanışı indir, Etkisi ve Kullanışı oku ve Etkisi ve Kullanışı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Türkiye Mushaflarındaki Vakf İşaretlerinin Tahlili pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.