Türklerin İslamı Kabulü pdf indir

tarafından
8
Türklerin İslamı Kabulü pdf indir

Türklerin İslam’ı kabulü tarihteki en önemli olaylardan biridir. En az İslam’ın ortaya çıkışı kadar önemli ve etkilidir. Daha önce Araplar ve bağlılarının dini olan İslam, Türklerle birlikte evrensellik kazanmıştır. Fakat bu önemli konuya tarihçice yaklaşımı fazla bulamıyoruz. Duygu ve yargılar daima önde duruyor. Mevcut eserlerde İslamlaşma sürecinin ayrıntılı hikayesi anlatılsa da, tahlili pek yapılmamıştır. Bu kitap belki herkesi kızdıracaktır ama herkesin de onaylayacağı gerçekleri dile getiriyor.
 
Prof. Dr. Osman Karatay daha önce “İran ile Turan” ve “Türklerin Kökeni” adlı kitaplarıyla eski Avrasya’nın etnik yapısını hallaç etti ve “Bey ile Büyücü” adlı eseriyle İslam öncesi toplumun inanç dünyasını ayrıntıyla inceledi. “Hazarlar” ve “İlk Oğuzlar” adlı kitapları ise İslam’ın ortaya çıktığı günlerdeki en önemli iki Türk topluluğunun ayrıntılı tarihlerini içeriyor. Bu kitap işte bu temeller üzerine kurulmuştur ve Türklerin İslamlaşma sürecinin tahlilini içermektedir.
 

Türklerin İslamı Kabulü isimli 224 sayfadan oluşan kitap ; Osman Karatay tarafından yazılmış ve KRİPTO BASIN YAYIN yayınevinin 19.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Büyük Taarruz Üzerine Kısa Notlar pdf indir başlıklı makalemizde Büyük Taarruz Üzerine Kısa Notlar indir, Büyük Taarruz Üzerine Kısa Notlar oku ve Büyük Taarruz Üzerine Kısa Notlar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Türklerin İslamı Kabulü pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.