Tutiname pdf indir

tarafından
16
Tutiname pdf indir

Klasik Doğu edebiyatının seçkin örneklerinden olan Tutiname, kökeni Hint topraklarına uzanan oldukça eski bir anlatıdır.  Etrafında birçok hikâyenin motiflendiği Tutiname’nin ana hikâyesi kısaca şöyle özetlenebilir: Bir tacirin, fikirlerine çok güvenip her konuda danıştığı bir papağanı vardır. Bu papağan, tacir ticaret yolculuğundayken karısının onu aldatmasına mani olmak için kadına her gece hikâyeler anlatarak onu oyalar. Vefaya, sadakate, sır tutmaya, kanaat etmeye ve bunun gibi başka konulara dair öğütler içeren bu hikâyelerin anlatılması otuz gece boyunca sürer. Eserde, Binbir Gece Masalları’nın kurgu tekniği kullanılır; iç içe geçmiş hikâyeler okura büyülü bir anlatı labirentinde dolaşıyor hissi verir.
Masal ve hikâye türünün başarılı bir sentezi olan Tutiname hikâyelerinde Ortaçağ Doğu toplumlarının büyülü dünyasına bir seyahat yapacak, onların zengin hayal dünyası karşısında hayrete düşeceksiniz.
 
 

Tutiname isimli 272 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 28.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Görenler Olmuştur pdf indir başlıklı makalemizde Görenler Olmuştur indir, Görenler Olmuştur oku ve Görenler Olmuştur pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Tutiname pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.