TYT Felsefe Destek Kitabı pdf indir

tarafından
37
TYT Felsefe Destek Kitabı pdf indir

Müslüman düşünürlerin öncüsü olarak kabul edilen El Kindî, hikmetle uğraşmak adına ufuk açıcı görüşüyle hem yaşadığı çağı hem de sonraki çağları etkilemiştir. O, gerçeği itiraf etmekten utanılmaması gerektiğini savunur. Ona göre gerçeğin kaynağı ister önceki kuşaklar, isterse yabancı halklar ne olursa olsun özümlenmelidir. Çünkü gerçeği arayan için gerçekten daha değerli hiçbir şey yoktur. Gerçek hiçbir zaman kendisine ulaşanı ucuzlatmaz ve alçaltmaz; aksine onu onurlandırır ve ona soyluluk kazandırır.
Bu kaygıyla kaleme alınan bu kitap öğrencilerin; ortaöğretimde okutulmakta olan felsefe kitaplarına uyumunu kolaylaştırmayı, doğru bilgiyi daha kolay elde etmelerini amaçlamaktadır. Bu doğrultuda 2018-2019 öğretim yılı itibariyle değiştirilen müfredata yönelik kaynak eksikliği giderilmiş olacaktır. Kitapta felsefe dersine ait tüm kazanımlar mevcuttur.
 

TYT Felsefe Destek Kitabı isimli 156 sayfadan oluşan kitap ; Ömer Vural tarafından yazılmış ve KİTAPYURDU DOĞRUDAN YAYINCILIK (KDY) yayınevinin 19.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

TYT Felsefe Destek Kitabı pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.