Üçüncü Hat Hatt-ı Sevvum pdf indir

tarafından
10
Üçüncü Hat  Hatt-ı Sevvum pdf indir

Mevlânâ Celaleddin Rumi, Şems’in Tebrizli olmasından dolayı över Tebriz şehrini… Buradaki muhatabı elbette ki Şems-i Tebrizî’dir. O halde Şems kimdir?

Hiç kuşkusuz Şems tarihî bir kişiliktir. Pir, yolcu, iradesinin ve muradının peşinden giden, coşkun yaradılışlı biridir. Ama aynı zamanda Mevlânâ’nın manevi doğurucusudur. Başka bir deyişle Mevlânâ’yı ikinci kere doğuran kişidir.
Elinizdeki kitap, Şems-i Tebrizî’nin tasavvufî sözlerinden, fikirlerinden, menkıbelerinden, Mevlânâ ve diğer sûfîlerle konuşmalarından, hayatına dair anekdotlardan meydana gelir.

Nasirüddin Sahibzamani’nin Hatt-ı Sevvum adıyla neşrettiği nüsha esas alınarak Türkçeye çevrilen bu kitap, Şems’in örtülü, içsel kişiliğinin bir çözümlemesi gibidir.

O hattat üç çeşit hat yazdı:
Birincisini kendisi okudu; başkaları okumadı.
İkincisini kendisi de okudu; başkaları da.
Üçüncüsünü ne kendi okudu ne de başkaları!
(İşte) Bu üçüncüsü benim!
Şems-i Tebrizî
 
 

Üçüncü Hat
Hatt-ı Sevvum isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; Şems-i Tebrizi tarafından yazılmış ve LEJAND yayınevinin 01.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İslami Hayat / Ayet ve Hadislerle (4 Cilt) pdf indir başlıklı makalemizde İslami Hayat / Ayet ve Hadislerle (4 Cilt) indir, İslami Hayat / Ayet ve Hadislerle (4 Cilt) oku ve İslami Hayat / Ayet ve Hadislerle (4 Cilt) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Üçüncü Hat Hatt-ı Sevvum pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.