Üçüncü Sanayi Devrimi Yanal Güç, Enerjiyi, Ekonomiyi ve Dünyayı Nasıl Dönüştürüyor pdf indir

tarafından
21
Üçüncü Sanayi Devrimi  Yanal Güç, Enerjiyi, Ekonomiyi ve Dünyayı Nasıl Dönüştürüyor pdf indir

Birinci ve İkinci Sanayi Devrimleri insanlık tarihinde birer dönüm noktasıydı: Önce buharın ve kömürün gücüyle sonra da petrolün
devreye girmesiyle insanlık büyük mesafe kat etti. Ne var ki, eldeki veriler “endüstri uygarlığının” artık bir kavşağa geldiğini gösteriyor: Petrol ve diğer fosil yakıtlar tükeniyor, bu enerjilerden türetilen ve bunlarla sürdürülen teknolojiler eskiyor, bakımları zorlaşıyor. Daha da kötüsü, fosil yakıta dayalı endüstriyel faaliyetlerden kaynaklanan iklim değişikliğinin etkileri artıyor; ekosistemler bozuluyor, doğal afetler eksik olmuyor…

Uzun yıllardır hem çevre dostu hem de daha adil ve sürdürülebilir ekonomik modeller üzerine çalışan Jeremy Rifkin, Üçüncü Sanayi Devrimi’nde geride bıraktığımız dönemdeki yanlışları ortaya koyuyor, gelecek için önemli ipuçları, öneriler sunuyor. Üçüncü Sanayi Devrimi gerçeğinin bilindik ekonomi teorisini epey değiştireceğini, kapitalizmi adeta baştan tanımlayacağını öngören Rifkin daha yeşil bir geleceğin imkânlarını ortaya koyuyor.

Bu kitap temiz, güvenilir ve verimli enerji hizmetlerine ulaşamayan yeryüzündeki en yoksul 1.5 milyar insan için sosyal ve ekonomik çözümler üretilmesine yardımcı olabilir.

KANDEH K. YUMKELLA
Birleşmiş Milletler Endüstriyel Gelişim Örgütü Genel Başkanı ve BM Enerji Başkanı

Jeremy Rifkin… insanların gezegenin imkânları dahilinde daha iyi yaşayabilecekleri bir dünya yaratmak için enerji kaynaklarımızı nasıl çeşitlendirebileceğimiz hakkında güncel ve önemli bir çalışma ortaya çıkarmış.

BJÖRN STİGSON
Dünya Sürdürülebilir Kalkınma İş Konseyi Başkanı
 

Üçüncü Sanayi Devrimi
Yanal Güç, Enerjiyi, Ekonomiyi ve Dünyayı Nasıl Dönüştürüyor isimli 342 sayfadan oluşan kitap ; Jeremy Rifkin tarafından yazılmış ve İLETİŞİM YAYINLARI yayınevinin 15.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Üçüncü Sanayi Devrimi Yanal Güç, Enerjiyi, Ekonomiyi ve Dünyayı Nasıl Dönüştürüyor pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.