Uluslararası Hukuk, Avrupa Birliği Düzenlemeleri, AİHM İçtihatları ve AYM Kararları Kapsamında Sağlık Hakkı pdf indir

tarafından
32
Uluslararası Hukuk, Avrupa Birliği Düzenlemeleri, AİHM İçtihatları ve AYM Kararları Kapsamında Sağlık Hakkı pdf indir

Sağlık hakkı, insan hayatının sürdürebilir olması için son derece önemlidir. Yaşadığımız Covid 19 pandemisi, sağlık hakkının önemini ulusal ve uluslararası hukuk alanında daha da belirgin hale getirmiştir. Bu çalışma ile “Sağlık Hakkı” kapsamında hukuk disiplinleri arası bir işbirliği sağlanarak, Uluslararası Hukuk, Avrupa Birliği düzenlemeleri, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi içtihatları ve Anayasa Mahkemesi kararları; yaşama hakkı, vücut bütünlüğü hakkı (özel yaşamın gizliliğine saygı hakkı) ile işkence ve kötü muamele yasağı ekseninde değerlendirilmeye çalışılmıştır.
 

Uluslararası Hukuk, Avrupa Birliği Düzenlemeleri, AİHM İçtihatları ve AYM Kararları Kapsamında Sağlık Hakkı isimli 266 sayfadan oluşan kitap ; Osman Korkut Kanadoğlu tarafından yazılmış ve ON İKİ LEVHA YAYINCILIK yayınevinin 31.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Demokrasi: Doğası - Değeri pdf indir başlıklı makalemizde Demokrasi: Doğası - Değeri indir, Demokrasi: Doğası - Değeri oku ve Demokrasi: Doğası - Değeri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Uluslararası Hukuk, Avrupa Birliği Düzenlemeleri, AİHM İçtihatları ve AYM Kararları Kapsamında Sağlık Hakkı pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.