Uluslararası İlişkilerde Güç Kavramı ve Yumuşak Güç pdf indir

tarafından
13
Uluslararası İlişkilerde Güç Kavramı ve Yumuşak Güç pdf indir

Uluslararası sistemin işleyişine dair temel açıklayıcı kavramlardan biri güçtür ancak uluslararası ilişkiler alanında Türkçe yazılan eserlere bakıldığında bu alanda büyük bir eksikliğin var olduğu görülmektedir. Elinizdeki eser güç kavramını her yönüyle ele alarak bu eksikliği bir nebze de olsa gidermeyi hedeflemektedir. 

Diğer yandan bu eser, iki bin beş yüz yıl önce Sun Tzu’nin “Savaşırsan insan öldürmek şart olur. Ancak en iyisi savaşmadan kazanmaktır.” sözünün günümüz uluslararası ilişkilerinde neye karşılık geldiğini yumuşak güç kavramı bağlamında ele almaktadır.

Bu eserin, öncelikle siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler alanına ilgi duyan akademisyen ve öğrenciler için oldukça faydalı olacağı düşünülmektedir. Bununla birlikte eserin, devletler arasındaki mücadelenin dayandığı esasları anlamaya çalışan herkes için de öğretici olması beklenmektedir. Söz gelimi, sırf bir eğlence aracı olarak görülen televizyon programlarının ya da sportif faaliyetlerin uluslararası güç mücadelesinde nasıl araçsallaştırıldığı da bu eserde anlatılmaktadır.
 

Uluslararası İlişkilerde Güç Kavramı ve Yumuşak Güç isimli 166 sayfadan oluşan kitap ; Kadir Sancak tarafından yazılmış ve NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 24.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Demokrasiye Giriş pdf indir başlıklı makalemizde Demokrasiye Giriş indir, Demokrasiye Giriş oku ve Demokrasiye Giriş pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Uluslararası İlişkilerde Güç Kavramı ve Yumuşak Güç pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.