Uluslararası İlişkilerde Güvenlik pdf indir

tarafından
4
Uluslararası İlişkilerde Güvenlik pdf indir

En genel anlamda tehdidin yokluğu ya da güvende olmak olarak tanımlanan güvenlik kavramı ile ilgili Uluslararası İlişkiler disiplini içerisinde dahi herkesin hemfikir olduğu bir tanımlama mevcut değildir. Farklı kuramsal yaklaşımlar güvenliğin nasıl tanımlanması gerektiğiyle ilgili çoğunlukla birbiri ile çelişen iddialarda bulunmaktadırlar.
Elinizdeki kitap, güvenlik kavramına getirilen farklı kuramsal bakışları ve farklı güvenlik konularını tek bir eser içerisinde toplayarak, bu kavramsal zenginliği okuyuculara aktarabilmeyi hedeflemektedir. Toplamda 33 bölümden oluşan kitap birinci kısımda Realizmden Postyapısalcılığa, Oyun Teorisinden Uluslararası Siyaset Sosyolojisine kadar farklı kuramsal güvenlik yaklaşımını okurlarına sunmaktadır. İkinci kısımda ise güç, savaş, göç, terörizm, çevre ve barış inşası gibi güvenlik konuları, yine kitabın amacıyla bağıntılı olarak farklı perspektiflerden incelenmiştir.
Elinizdeki kitap, akademisyenler için güvenlik konularında kullanabilecekleri bir başvuru kitabı, güvenlik meseleleriyle ilgilenen genel kitle için bu meseleleri farklı perspektiflerden inceleyen farklı temaları görebilecekleri bir eser, siyasetçi ve güvenlik profesyonelleri için güvenlik konusundaki kuramsal bakış açılarını zenginleştirebilecekleri bir rehber ve Uluslararası İlişkiler, Sosyoloji, Siyaset Bilimi, Bölgesel Çalışmalar gibi alanlarda eğitim alan öğrenciler için güvenlik konularını farklı açılardan görerek farkındalıklarını artırabilecekleri bir kaynak olmayı hedeflemektedir.
 
YAZARLAR: Alperen Özkan, Başar Baysal, Berk Esen, Buğra Sarı, Burak Toygar Halistoprak, Cihan Dizdaroğlu, Çağla Lüleci-Sula, Çağla Vural, Çağlar Kurç, Çerağ Esra Çuhadar, Çiğdem Pekar, Duygu Öztürk, Efe Tokdemir, Efser Rana Coşkun-Türkmen, Egehan Hayrettin Altınbay, Erdem Ceydilek, Esra Dilek, Gözde Turan, Hasan Selçuk Türkmen, İsmail Erkam Sula, Mine Nur Küçük, Minhac Çelik, Mustafa Gökcan Kösen, Nebahat Tanrıverdi Yaşar, Neslihan Dikmen-Alsancak, Onur Erpul, Petra Cafnik Uludağ, Senem Atvur, Serhan Ünal, Sezgi Karacan, Şükriye Gökçe Gezer.
 

Uluslararası İlişkilerde Güvenlik isimli 440 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ yayınevinin 29.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Müdür Baba pdf indir başlıklı makalemizde Müdür Baba indir, Müdür Baba oku ve Müdür Baba pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Uluslararası İlişkilerde Güvenlik pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.