Ümit Kaftancıoğlu Öykü Ödülleri 2022 pdf indir

tarafından
8
Ümit Kaftancıoğlu Öykü Ödülleri 2022 pdf indir

İmparatorlukların son yüzyılında, sınırları uçsuz bucaksız Osmanlı Devleti’nin doğu en uçunda ilimiz Kars-Ardahan’ın Hanak İlçesinin Saskara köyünde bir Garip Tatar, Ümit Kaftancıoğlu olmuştur.
 
Çünkü yüzyıllar süren ihmallerin sonucunda bu yüksek ilimiz yüzyılın dehası Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ulus-devlet ile adının öneminin farkına varmıştır. Devlet, Anadolu’nun birçok uzak yerine olduğu gibi Kars’a da bir armağan vermiştir. Bu armağan Cılavuz Köy Enstitüsüdür.Bu kurum sayesinde fakir ama yüksek zekalı köy çocukları, yüzyıllardır kendilerine verilmeyen fırsata koşmuş ve birey olmayı başarmıştır.
 
Enstitülerin bugün dahi yakalanamayan yüksek kalitesi sayesinde çocuklar, öğretmen, doktar, yazar olmuşlar ve doğdukları topraklarda bir ışık, birer güneş olmuşlardır.
 

Ümit Kaftancıoğlu Öykü Ödülleri 2022 isimli 112 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve PİA YAYINLARI yayınevinin 07.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Beni Bul pdf indir başlıklı makalemizde Beni Bul indir, Beni Bul oku ve Beni Bul pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ümit Kaftancıoğlu Öykü Ödülleri 2022 pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.