Unutulmaya Yüz Tutmuş Hatay Yemekleri pdf indir

tarafından
37
Unutulmaya Yüz Tutmuş Hatay Yemekleri pdf indir

Taş duvarlı, motifli, ahşap tavanlı, avlusunun bir ucunda mutfak bir ucunda odaları, avlusunda akşamları oturdukları sedirleri ya da yer minderleri olan evlerden yayılan yemek kokuları zamanla hayatın akışı yerini apartmanlara, modern yaşam düzenine bırakmış Hatay da. Yemek kültürü de nasibini almış bu yeni düzenden. Ve yapılmaz olmuş bazı yemek çeşitlerimiz. Büyüklerimizden gördüklerimiz, tadına baktıklarımız bazılarımızın hatıralarında yerini almış bazılarıysa unutulup gitmiş.
Yaşamın ucundan yakalasak bu unutulan lezzetleri, yazılara döksek, tekrar mutfaklarda yapılmasını sağlasak, tekrar kazandırsak gençlere, tek tek anlatsak ve tattırsak, belki de nesilden nesile aktarılmasını sağlarız. Kim bilir?
 

Unutulmaya Yüz Tutmuş Hatay Yemekleri isimli 136 sayfadan oluşan kitap ; Fatma Dilek Tecirli tarafından yazılmış ve ALFA YAYINLARI yayınevinin 08.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Korkusuz Casuslar pdf indir başlıklı makalemizde Korkusuz Casuslar indir, Korkusuz Casuslar oku ve Korkusuz Casuslar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Unutulmaya Yüz Tutmuş Hatay Yemekleri pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.