Unutulmuş Düşünce ve Bilim Güneşlerimiz pdf indir

tarafından
6
Unutulmuş Düşünce ve Bilim Güneşlerimiz pdf indir
“Bu kitapta yedi Müslüman düşünce ve bilim adamının Batı biliminin temellerini nasıl etkileyerek Avrupa’nın aydınlanmasına sebep oldukları konularından bahsedilmektedir. Bunlardan birincisi Bediüzzaman Er-Rezzaz Ebu’l İz El-Cezerî’dir. Diğerleri cebir ve algoritma işlemlerinin babası El-Harezmî ve Aristo’yu eleştirerek mantık kurallarının daha da sağlam esaslara oturmasını sağlamış olan El-Farabi, Newton kanununun ilk adresi olan İbn-i Sina, kimya biliminin babası Cabir bin Hayyan, optik ve fizik alanında İbn-i Heysem ile Batılılar tarafından gelmiş ve geçmiş en büyük dâhiler arasında gösterilen jeoloji, eczacılık ve astronomi üstadı El-Biruni’dir. Muradımız, bu kitaptaki Müslüman düşünürlerin yaptıklarının öğrenilmesi ile bilim tarihimizin bilinmeyen kısımları aydınlanmış ve gelecekte buna benzer ve daha üstün araştırma yapacaklara ruh vermesidir.”

Zekâi Şen
 

Unutulmuş Düşünce ve Bilim Güneşlerimiz isimli 236 sayfadan oluşan kitap ; Zekai Şen tarafından yazılmış ve MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ yayınevinin 25.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Hayrın Öncüsü Hz.Ömer Hayatı - Ahlakı pdf indir başlıklı makalemizde Hayrın Öncüsü Hz.Ömer Hayatı - Ahlakı indir, Hayrın Öncüsü Hz.Ömer Hayatı - Ahlakı oku ve Hayrın Öncüsü Hz.Ömer Hayatı - Ahlakı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Unutulmuş Düşünce ve Bilim Güneşlerimiz pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.