Uyurgezerler Üçlemesi pdf indir

tarafından
6
Uyurgezerler Üçlemesi pdf indir

1. Cilt: 1888-Pasenow veya Romantizm
2. Cilt: 1903-Esch veya Anarşizm
3. Cilt: 1918-Huguenau veya Realizm
20. yüzyıl romanına Vergilius’un Ölümü, Bilinmeyen Değer ve Büyülenme gibi kült eserlerle damga vuran Hermann Broch, başyapıtı Uyurgezerler’i yarattığında bunu farklı ve iddialı bir amaç için yaptı: Modern varoluştaki anlam krizini merkeze alarak, insanın dünya ve üzerindeki her şeyle kurduğu ilişkiye yeni bir düzen getirmenin mümkün olup olmadığını sorguladı. Değerlerin dağıldığı bu çürüme ve çözülme zamanlarında “kurtuluş” mümkün müydü ve nerede aranmalıydı?
 
Uyurgezerler “1888: Pasenow veya Romantizm”, “1903: Esch veya Anarşizm”, “1918: Huguenau veya Realizm” başlıklarıyla karakterize edilen üç romandan oluşur. Bir matematikçinin mantığı, bir filozofun anlatım derinliği ve bir sanatçının canlı anlatım gücüyle yazılmış bu üçleme, sonraki yıllarda tanık olduğumuz kitlesel fenomenlerin mahrem arka planına ışık tutar. Broch, kahramanlarının her birinde zamanın ruhunu somutlaştırır ve yeni bir insan ırkının psikolojisini gün yüzüne çıkarır.
 
“Uykusuz, cin gibi olan, hepsinin ölümünü işitir, görmemek için gözkapaklarını ne kadar sıksa da ölümün hep cinayet olduğunu bilir.”
 

Uyurgezerler Üçlemesi isimli 824 sayfadan oluşan kitap ; Hermann Broch tarafından yazılmış ve KETEBE YAYINEVİ yayınevinin 29.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İzdivaç pdf indir başlıklı makalemizde İzdivaç indir, İzdivaç oku ve İzdivaç pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Uyurgezerler Üçlemesi pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.