Vatikan Zindanları pdf indir

Vatikan Zindanları pdf indir

“Size savımdan bahsedeyim: Dürüst bir adamı serseriye çevirmek için ne gerekli biliyor musunuz? Bir hava değişikliği, bir anlık hafıza kaybı!”

Nobel ödüllü yazar André Gide’in “kısa bir yergi” olarak tanımladığı Vatikan Zindanları, “Ahlakı niyete göre yargılarsak, hiçbir niyetle yapılmamış bir eylemi yanlış kabul edebilir miyiz?” sorusu üzerinde duruyor. Klasik bir aile içi anlaşmazlıkla başlayan hikâyenin seyri, papanın kaçırıldığını iddia ederek dindarlardan para toplayan bir çetenin ve sebepsiz bir cinayetin olay örgüsüne dâhil olmasıyla hiç beklenmedik anda tamamen değişir. Gide’in en sürükleyici ve en alaycı işi olarak kabul edilen Vatikan Zindanları’nı, felsefi bir parodi olarak da okuyabilirsiniz.
 
 

Vatikan Zindanları isimli 248 sayfadan oluşan kitap ; Andre Gide tarafından yazılmış ve KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 03.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Ben Sana Yandım pdf indir başlıklı makalemizde Ben Sana Yandım indir, Ben Sana Yandım oku ve Ben Sana Yandım pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Vatikan Zindanları pdf indir - indir