Veli pdf indir

tarafından
6
Veli pdf indir

Veli, bir barış ve keşif romanı…
 
1920’lerin işgal İstanbul’u… Haritalar, şehir, mahalleler, hayatlar paramparça… Çöküşün eşiğindeki imparatorluk, acizlik ve yoksulluk içinde kıvranıyor. Gayrimüslim vatandaşların çoğu işgal kuvvetlerini destekliyor. Artık halkın bir kısmı mutluysa, kalanlar yasta. Eski komşular, çocukluk arkadaşları karşı saflarda…
 
Bütün bu karanlık atmosfere rağmen Veli; karamsarlığın değil umudun, ayrıştırmanın değil kucaklaşmanın, nefretin değil sevginin, iyiliğin romanı…
 
Dinleri, kökenleri, karakterleri farklı bir grup İstanbullu genç, düşmanlığın kışkırtıldığı bir çağda kol kola girmeyi seçiyorlar. Zannettiklerinden çok daha fazla ortak noktaları olduğunu fark ederken, farklılıkların aynasında adım adım benliklerini keşfediyorlar.
 
Veli, ilk dostluğun, ilk aşkın; bu topraklarda kaybederken kazanmanın, kazanırken kaybetmenin romanı…
 

Veli isimli 336 sayfadan oluşan kitap ; Tolga Gümüşay tarafından yazılmış ve ALTIN KİTAPLAR yayınevinin 28.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Âlemlerin Savaşı pdf indir başlıklı makalemizde Âlemlerin Savaşı indir, Âlemlerin Savaşı oku ve Âlemlerin Savaşı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Veli pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.