Yahudi Casus Vambery Hac Yolunda 1865 pdf indir

tarafından
5
Yahudi Casus Vambery Hac Yolunda 1865  pdf indir

Müslüman dünyasıyla olan derin ilişkisi sayesinde, hac deneyimini bize ilk elden aktaran Casus Vambery anıları, İslam’ın bu kutsal geleneğini benzersiz bir perspektiften sunuyor. Hacı Razi olarak da bilinen yazar, Mekke ve Medine’de yaşadığı anıların yanı sıra, bu kutsal yolculuğa hazırlık sürecini de detaylarıyla bizlerle paylaşıyor. Vambery anıları, Müslüman olmayanlar için bile, hacın sadece bir dini ibadet olmadığını, aynı zamanda sosyal, siyasi ve ahlaki bir boyuta sahip olduğunu anlamamızı sağlıyor. Bu kitap, sadece Müslümanların değil, tüm dünyanın, İslam’ın bu derin geleneğini daha yakından tanımasına ve anlamasına yardımcı olmayı hedefliyor.
 
Türkçe’ye ilk kez çevrilen bu eser, sadece bir hac anıları değil, aynı zamanda bir casus raporudur. Yahudi Casususun rehberliğinde, hacın ne anlama geldiğini keşfedin ve İslam’ın bu kutsal geleneğiyle derin bir yolculuğa çıkın.
 

Yahudi Casus Vambery Hac Yolunda 1865 isimli 264 sayfadan oluşan kitap ; Arminius Vambery tarafından yazılmış ve DORLİON YAYINEVİ yayınevinin 28.10.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Yahudi Casus Vambery Hac Yolunda 1865 pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.