Yalnız Gezerin Düşleri pdf indir

tarafından
3
Yalnız Gezerin Düşleri pdf indir

“Hakikati anlatma biçiminle insanları memnun edebilirsin ama onları değiştiremezsin.” –Voltaire, Jean-Jacques Rousseau’ya bir mektubundan
 
Toplum Sözleşmesi ile kraliyet mensuplarını ölümlülerin seviyesine indiren ve halka kendi gücünü hatırlatan, Fransız İhtilali başta olmak üzere birçok siyasi hareketi, devrimi etkileyen düşünür, bestekâr, yazar Jean-Jacques Rousseau tamamlamaya ömrünün yetmediği Yalnız Gezerin Düşleri’nde bakış açısını kendi içine çeviriyor ve ihtiyarlığın sonbaharında, durmak bilmeyen düşüncelerini usul usul anlatıyor.
 
Tabiatın içinde adım adım ilerlerken akla üşüşen sorular, anılar, insanın başına yüz yıl önce de yüz yıl sonra da üşüşebilecek dertler. Jean-Jacques Rousseau’nun altmış dört yaşındayken yazmaya başladığı Yalnız Gezerin Düşleri, toplumun hem içinde hem de uzağında yaşamayı arzulayan ruhlara yoldaş niteliğinde bir eser.
 

Yalnız Gezerin Düşleri isimli 168 sayfadan oluşan kitap ; Jean Jacques Rousseau tarafından yazılmış ve İTHAKİ YAYINLARI yayınevinin 18.07.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kaç Kaç Gezmece Öyküler pdf indir başlıklı makalemizde Kaç Kaç Gezmece Öyküler indir, Kaç Kaç Gezmece Öyküler oku ve Kaç Kaç Gezmece Öyküler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yalnız Gezerin Düşleri pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.