Yapay Zeka (AI) 21. Yüzyıl Teknolojisi pdf indir

tarafından
8
Yapay Zeka (AI) 21. Yüzyıl Teknolojisi pdf indir

“Tarihte üç büyük olay vardır. Bunlardan ilki; evrenin oluşumudur. İkincisi, yaşamın başlangıcının olması. Bu ikisiyle aynı derecede önemli olan üçüncüsü ise, yapay zekanın ortaya çıkışıdır.”
“Yapay Zeka” kavramının ilk kez 1956 yılında ortaya çıkışından sonra bir çok araştırmacı bu konu üzerinde yoğun olarak çalışmakta. Ulaşılan nokta ve gelecekle ilgili hedeflerse, oldukça tartışmalı durumuyla her yaşta hemen herkesin ilgisini çekebilecek düzeyde görünüyor.
Yapay zeka, insanın düşünme yapısını anlamak ve bunun benzerini ortaya çıkaracak bilgisayar işlemlerini geliştirmeye çalışmak olarak da tanımlanabilir. Yani programlanmış bir bilgisayarın düşünme girişimidir. Daha geniş bir tanıma göre ise, yapay zeka, bilgi edinme, algılama, görme, düşünme ve karar verme gibi insan zekasına özgü kapasitelerle donatılmış yaratıcı bir güç.
 

Yapay Zeka (AI) 21. Yüzyıl Teknolojisi isimli 128 sayfadan oluşan kitap ; Abdullah Doğan tarafından yazılmış ve BİRİNCİ KİTAP yayınevinin 12.03.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Yapay Zeka (AI) 21. Yüzyıl Teknolojisi pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.