Yapay Zekaya Karşı Doğal Zeka pdf indir

tarafından
4
Yapay Zekaya Karşı Doğal Zeka pdf indir
Bu eser, Roger Penrose ve Emanuele Severino arasında, zamanımızın en ilgi çekici konularından biri olan yapay zekâ ile doğal zekânın karşılaştırılması ve bunun insan ve makine bilinci kavramlarına kadar olan uzantısı hakkında bir diyaloğu merkezine alıyor.
Mauro D’Ariano, Federico Faggin, Ines Testoni, Giuseppe Vitiello’nun aydınlatıcı makaleleri ve Fabio Scardigli’nin önsözü ile kitabı tamamlanmakta ve tartışmanın farklı yönleri aydınlatılmaktadır.
Tamamen farklı bakış açılarından olsa da tüm yazarlar, bir “bilinç” biçimi olmadan gerçek “zekâya” sahip olmanın neredeyse imkânsız olduğu fikrinde birleşiyor gibi görünüyor. Aslında, genellikle gerçekliğin muammalı bir “aynası” olarak tasarlanan (ama gerçekten bir ayna mı?) bilinç, özellikle son yıllarda bilim ve teknoloji tarafından yoğun bir şekilde araştırılan bir olgudur. Bu fenomen nereden geliyor (insanlarda ve belki hayvanlarda da)? Bazı “cihazlarda” tekrarlanabilir mi? Bugün bir bilinç teorimiz var mı? Makine öğrenimi veya bilişsel hesaplamanın vaat ettiği gibi, düşünen veya bilinçli makineler inşa etmeye varacak mıyız?

Bu sorular ve diğer ilgili konular, hem uzmanlar hem de genel okuyucular için ilham verici bir okuma sağlayan bu çalışmanın sayfalarında tartışılmaktadır.
 

Yapay Zekaya Karşı Doğal Zeka isimli 225 sayfadan oluşan kitap ; Roger Penrose tarafından yazılmış ve MİTRA YAYINLARI yayınevinin 15.05.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Yapay Zekaya Karşı Doğal Zeka pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.