Yasaklı Şairler Yasaklanmış Şiirler pdf indir

tarafından
24
Yasaklı Şairler Yasaklanmış Şiirler pdf indir

İnsandan ve onun geleceğinden yanaysanız; bu, sizin ideolojik, etik, estetik onumlanışınızı belirler ve hayatın eylemli bir öznesi olmanızı dayatır.
 
Bir başkasının yaptığı, yazdığı ve söylediğiyle yetinmek istemeyebilir; yapmaya, yazmaya ve söylemeye kalkışabilirsiniz. O kalkışmada amacınız eksikleri gidermek olabilir ya da ideolojik, estetik, etik değerlerinize saldırılmışsa, bunun savaşımına girebilirsiniz. Bu, taraf olmayı getirir ve bireye sınıfsal bir karakter kazandırır. Bu bağlamda, Türkiye’nin siyasi tarihini şiirler üzerinden okuduğunuzda, şair öznenin yaşadıkları, süregelen sınıfsal kavganın içeriğine de açıklık getirir. Buradan eylemlere, zincire vurulan şairlere, şiirlere, şiir kitaplarına bakabilir ve anlamlı bir geçmiş edinebilirsiniz.
 

Yasaklı Şairler Yasaklanmış Şiirler isimli 80 sayfadan oluşan kitap ; Veysel Çolak tarafından yazılmış ve HAYAL YAYINLARI yayınevinin 23.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Ankara’da Bir Macera pdf indir başlıklı makalemizde Ankara’da Bir Macera indir, Ankara’da Bir Macera oku ve Ankara’da Bir Macera pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yasaklı Şairler Yasaklanmış Şiirler pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.