Yaşamdan Esintiler pdf indir

tarafından
5
Yaşamdan Esintiler pdf indir

Gün geçmiyor ki yeni bir kadın cinayeti veya yeni bir kadına şiddet haberi yer almasın. Kadının toplumdaki yeri şiddete maruz kalan, aşağılanan veya işe yaramayan bir nesne olarak pekiştirilmeye çalışılıyor. Ben 1967 yılında Beşikdüzü Öğretmen Okulu’ndan mezun olduğum zamandaki statü, her geçen gün daha alt seviyeye çekilmeye çalışılıyor. Bunun altında yatan en önemli sebeplerden biri de toplumun aydınlanmasını sağlayacak en önemli yapıtaşlarından biri olan Köy Enstitüleri’nin ve Öğretmen Okulları’nın işlevsiz hale getirilip kapatılmış olması.
20. yüzyılda daha ileride bir statüye sahip olan Türk kadını, maalesef 21.yüzyılda şiddet gören, itilip kakılan, kendisine bir yer bulmaya çalışanlarının da yafta yapıştırılıp dışlandığı bir noktaya getirilmeye çalışılıyor. Yaşantımdan esintilerin sunulduğu bu kitapta, bu gidişe bir dur diyebilmek adına tüm olumsuzluklara rağmen yüksek bir sesle haykırıyorum:
 
“Tüm kadınlar insan onuruna yakışır, şiddetten uzak ve eşit bir hayatı hak ediyor.”
 

Yaşamdan Esintiler isimli 213 sayfadan oluşan kitap ; Melek Işık tarafından yazılmış ve GECE KİTAPLIĞI yayınevinin 09.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kibirli Sözcükler Kasabası pdf indir başlıklı makalemizde Kibirli Sözcükler Kasabası indir, Kibirli Sözcükler Kasabası oku ve Kibirli Sözcükler Kasabası pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yaşamdan Esintiler pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.