Yazım Kuralları Ve Noktalama İşaretleri Soruları pdf indir

tarafından
5
Yazım Kuralları Ve Noktalama İşaretleri Soruları pdf indir

·         Yazım Kuralları ve Noktalama İşaretleri Soruları, TDK’nin yazım kuralları ile ilgili son güncellemesine uygun olarak hazırlanmıştır.
 
·         Bu kitap 9, 10, 11, 12. sınıflar ve üniversite sınavına hazırlık içindir. 
 
·         Bu kitapta, adım adım ilerleyen detaylı konu anlatımı ve yoğun seçenekli sorulardan oluşan testler; konu anlatımının ardından “virgül testi”, “kesme işareti testi”, “üç nokta testi”, “iki nokta-noktalı virgül testi”, “tırnak-tek tırnak işareti testi” gibi konu detaylarını pekiştiren testler, sıkı dokunmuş  “karma testler” ayrıca “de”nin Yazımı Testi,  “ ki”nin Yazımı Testi” ve sınavlarda çıkabilecek sözcüklerden oluşan “oldukça kapsamlı bir yazım kılavuzu” mevcuttur.
 
 ·         Yazım Kuralları ve Noktalama İşaretleri Soruları, ÖSYM’nin soru tipleri esas alınarak hazırlanmakla birlikte ayrıca zengin soru tipleri içerir.
 
·         Bu kitaptaki örnek ve sorularda edebî hassasiyetle hareket edilmiş;  donanımlı bir nesil için bilimsel ve sanatsal “seçkin metinler” kullanılmıştır.  
 

Yazım Kuralları Ve Noktalama İşaretleri Soruları isimli 168 sayfadan oluşan kitap ; Cengiz Gündoğdu tarafından yazılmış ve ALTIN ANAHTAR yayınevinin 07.09.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Yazım Kuralları Ve Noktalama İşaretleri Soruları pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.