Yeni Bahar / Zaman Çarkı Başlangıç Kitabı pdf indir

Yeni Bahar / Zaman Çarkı Başlangıç Kitabı pdf indir

“Zaman Çarkı döner, Çağlar gelip geçer, efsaneleşen anılar bırakır ardında. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran Çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur.”
 
Fantastik edebiyatın devi Robert Jordan’ın kaleminden çıkan Zaman Çarkı destanı dünya çapında milyonların hayal gücünde yer etti. Ayrıntılı dünyası, en ince detayına kadar düşünülmüş büyü sistemi, gönüllere taht kuran karakterleri Zaman Çarkı’nın okurlar tarafından bu kadar sevilmesinin sadece birkaç sebebi. Zaman Çarkı’nın etkileri, Patrick Rothfuss, Brandon Sanderson, Brent Weeks gibi günümüzün en büyük fantastik yazarlarının eserlerinde görülebilir.
 
Son Yeni Bahar, Zaman Çarkı serisinin ilk cildi Dünyanın Gözü’ndeki olayların öncesini anlatan, hem bir başlangıç hem de bir devam kitabı.
 
Tar Valon’un çevresinde, kışın ortasındaki savaş şiddetlenmişti. Şehirde bir kehanet ağızdan ağza dolaşıyordu. Ejderdağı’nın eteklerinde, dünyanın kaderini değiştirecek bir çocuk doğmuştu. Gölge’nin hizmetkârları onu bulmadan evvel bulunması gereken bir çocuk.
 
Bir Kabuledilmiş olan, genç bir Aes Sedai adayı Moiraine Damodred ve asker Lan Mandragoran hayatlarını ve kaderlerini birleştirecek uzun bir yolculuğa çıkacaktı. Amaçları ise Yenidendoğan Ejder’i bulmaktı.
 
Ejderha, bir kez daha zamanın rüzgârlarında havalanacak.
 
“Zaman Çarkı serisi, ben ve pek çok kişinin fantastik edebiyat yazarı olmasını sağladı.” –Brandon Sanderson
 
“Zaman Çarkı’ndan bahsetmeden fantastik edebiyattan söz etmek imkânsız. Tıpkı Tolkien gibi.” –Patrick Rothfuss
 

Yeni Bahar / Zaman Çarkı Başlangıç Kitabı isimli 304 sayfadan oluşan kitap ; Robert Jordan tarafından yazılmış ve İTHAKİ YAYINLARI yayınevinin 01.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Benim Gibi Makineler pdf indir başlıklı makalemizde Benim Gibi Makineler indir, Benim Gibi Makineler oku ve Benim Gibi Makineler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yeni Bahar / Zaman Çarkı Başlangıç Kitabı pdf indir - indir