Yeni Başlayanlar İçin Siyaset Bilimi Notları pdf indir

tarafından
27
Yeni Başlayanlar İçin Siyaset Bilimi Notları pdf indir

Son zamanlarda kapitalizm ve savaş karşıtı hareketler canlanmaktadır. Marksizm dünyada gerekli dönüşümü gerçekleştiremese bile sonradan gelen yeni kuşaklara üzerinde kafa yorabileceği alanlar bırakmıştır. Sovyetler’in çöküşünü Marksizm’in çöküşüne bağlayanlar yanıldı. Marx’ın kapitalizme yönelttiği ahlaki eleştirel hâlen geçerliliğini korumaktadır. Çünkü Marx’ın yaşadığı dönemden daha yoğun biçimde kapitalizm gündelik hayatta yaşanmaktadır ancak kapitalizmin Marx’ın yaşadığı dönemden de daha güçlü olduğunu da ifade etmek gerekir. Marx ciddi bir epistemolojik dil geliştirdiği hâlde onu tarih yazıcılığında 70 yıla indirgemek de son derece sıkıntılı çözümlemedir.
 

Yeni Başlayanlar İçin Siyaset Bilimi Notları isimli 80 sayfadan oluşan kitap ; Girayalp Karakuş tarafından yazılmış ve PARADİGMA AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 29.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Said Halim Paşa - Buhranlarımız pdf indir başlıklı makalemizde Said Halim Paşa - Buhranlarımız indir, Said Halim Paşa - Buhranlarımız oku ve Said Halim Paşa - Buhranlarımız pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yeni Başlayanlar İçin Siyaset Bilimi Notları pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.