Yeni Bir Hamlet pdf indir

tarafından
6
Yeni Bir Hamlet pdf indir

“Ben delirdim, hayalet göründü; sıradaki ne?”
 
Yirminci yüzyıl Japon edebiyatının önde gelen yazarlarından, sıradışı hayatıyla da meşhur Osamu Dazai “tiyatromsu bir roman” olarak nitelendirdiği Yeni Bir Hamlet’te William Shakespeare’in talihsiz ve depresif Hamlet’ini yeniden anlatıyor. Shakespeare’in eşsiz hikâyesi ile Dazai’nin otobiyografik anlatımı birleşince ortaya trajik olduğu kadar absürt bir metin çıkıyor.
 
Dazai 1941’de yazdığı Yeni Bir Hamlet’te Norveç-Danimarka arasındaki savaşı aynı yıl patlak veren Amerika-Japonya savaşıyla, melankolik Hamlet’i kendisiyle ve Hamlet’in çevresindeki Gertrude ve Ophelia karakterlerini hayatındaki kadınlarla değiştiriyor. Karakterlerin yer yer dördüncü duvarı yıktığı Yeni Bir Hamlet’te Dazai birçok eserinde olduğu gibi yine kaleminin yoldan çıkmasına ket vurmadan aykırı bir eser yaratıyor.
 

Yeni Bir Hamlet isimli 168 sayfadan oluşan kitap ; Osamu Dazai tarafından yazılmış ve İTHAKİ YAYINLARI yayınevinin 19.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Ölümcül Gerçek pdf indir başlıklı makalemizde Ölümcül Gerçek indir, Ölümcül Gerçek oku ve Ölümcül Gerçek pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yeni Bir Hamlet pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.