Yeni Şef: Bürokratik Tutuculuk ve Liderlik pdf indir

Yeni Şef: Bürokratik Tutuculuk ve Liderlik pdf indir

“Yönetici değişikliği idari rutinde heyecan verici ve nadir görülen olaylardan biridir. Seçim sonuçları belli olduğunda ve yeni bir rejim ihtimali söz konusu olduğunda bakanlıkların koridorlarındaki gerginliği hissedebilirsiniz. Akabinde işler neredeyse tamamen durur. Zira kimse ne bekleyeceğini bilemez ve bir süre, âdeta dedikodularda teselli arar hâle gelinir. Bir bölüm yöneticisinin işten ayrılmasının etkisiyse nispeten daha azdır. Fakat bu da ilgi çekici, özel bir durumun ortaya çıkmasına sebep olur: Halef-selef meselesi, idari bir organizasyonun en alt kademelerine kadar popüler bir sohbet konusudur.”
İş dünyasındaki sosyal ilişkiler, sosyologların önde gelen araştırma konularından biri olduğu gibi çalışanların ve idarecilerin de en çok merak ettiği konulardan biridir. Yeni Şef: Bürokratik Tutuculuk ve Liderlik modern dünyada, irili ufaklı çeşitli kamu ve özel işletmelerin, çalışanları ve şefleri arasındaki insani ilişkilerin nasıl düzenlendiğini ve bu ilişkinin dinamiklerini çözümlemeye çalışıyor. Niklas Luhmann’ın Yeni Şef’i, çalışanlar ve şefleri arasındaki ilişkilere yeni bir pencereden bakıyor. Yazılı ve yazılı olmayan kurallar, çalışanlar arasındaki gruplaşmalar ve rekabet gibi meselelere değinen eserin sorusu basit: İdareye yeni bir şef geldi, neler olacak?
 

Yeni Şef: Bürokratik Tutuculuk ve Liderlik isimli 80 sayfadan oluşan kitap ; Niklas Luhmann tarafından yazılmış ve VAKIFBANK KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 04.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kaynananın Ontolojisi Siyasetin Cevhersiz Ârazı pdf indir başlıklı makalemizde Kaynananın Ontolojisi Siyasetin Cevhersiz Ârazı indir, Kaynananın Ontolojisi Siyasetin Cevhersiz Ârazı oku ve Kaynananın Ontolojisi Siyasetin Cevhersiz Ârazı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yeni Şef: Bürokratik Tutuculuk ve Liderlik pdf indir - indir