Yeryüzü ile Konuşma Sanatı Kutsal Bilgilerle Şifacı Olmak pdf indir

tarafından
6
Yeryüzü ile Konuşma Sanatı  Kutsal Bilgilerle Şifacı Olmak pdf indir

 
Birlikte yeterince zaman geçirirseniz, onunla yoldaşlık ilişkisi kurarsanız bir bitki sizinle konuşur mu?
Şarkılar ve dualar öğretir mi?
Şifasını anlatır mı?
Peki ya yeryüzü, acısını paylaşır mı sizinle?
 
Gerçeğin salınarak yüzdüğü kutsal nehrin sularında bir yolculuğa hazırsanız, kendinizi nehrin akışına bırakın ve okuyacaklarınızın sizi götüreceği yola güvenin. Bu geziyi kalbinizle yapacaksınız; o, yolu biliyor, rahat olun… Taşları ve kuşları, ağaçları ve yönleri, hastalıkları ve ölümü, varoluşu ve dengeyi içeren Yeryüzü ile Konuşma Sanatı: Kutsal Bilgilerle Şifacı Olmak, size bir bütünün parçası olduğunuzu hatırlatacak. Kendiniz için, yaşadığınız toprakların bereketi için, en önemlisi de dünya için kendini usulca toplayıcısının ellerine teslim eden bitkilerden öğreneceğiniz çok şey var.
İnsanlık, yüzyıllardır akla gelebilecek her şey için bitkileri kullandı: Yiyecek, silah, giysi, barınak, ilaç… Dünyanın dört bir yanındaki yerel halklar, bitkilerle doğrudan iletişim kurarak ve kendileri ile bitki dünyası arasındaki kutsal ilişkiyi onurlandırarak bitkilerin doğru kullanımları hakkında bilgi toplamayı başardılar.
Stephen Harrod Buhner de yerli halklar ve bitkiler arasında uzun süredir devam eden bu ilişkiyi araştırdı ve Yeryüzü ile Konuşma Sanatı: Kutsal Bilgilerle Şifacı Olmak kitabıyla bu kültürlerin bitki dünyasıyla iletişim kurmak için kullandıkları teknikleri ve zihinsel faaliyetleri inceledi. Bitkiler ve insanlar arasındaki etkileşimin kutsal boyutuna baktı ve bu etkileşimden doğan tüm bilgileri, bitkilerin tıbbi kullanım alanlarını, hazırlık kılavuzlarını, duaları, törensel unsurları ve şarkıları paylaştı.
 

Yeryüzü ile Konuşma Sanatı
Kutsal Bilgilerle Şifacı Olmak isimli 216 sayfadan oluşan kitap ; Stephan Harrod Buhner tarafından yazılmış ve OKUYAN US YAYIN yayınevinin 24.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Yeryüzü ile Konuşma Sanatı Kutsal Bilgilerle Şifacı Olmak pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.