Yön Bul Perileri (Renkli Resimli) Bir Doğa Sporunu Tanımaya Ne Dersiniz? pdf indir

tarafından
5
Yön Bul Perileri (Renkli Resimli)  Bir Doğa Sporunu Tanımaya Ne Dersiniz? pdf indir

Perilerin okulu mu olurmuş hiç, demeyin. Var, var; öğretmenleri bile var. Ormanda yaşayan birbirinden çok farklı ve eğlenceli bu dört kafadar perinin arkadaşlıklarını, yardımlaşmalarını, kafa kafaya verip okulda öğrendikleri bilgilerle problemlerini nasıl çözdüklerini zevkle okuyabilir hatta belki onlara yardımcı bile olabilirsiniz.
 
Oyun ve hikâye… Öğrenmenin en zevkli ve kalıcı iki aracı. Oryantiring ise hem spor hem oyun. “Yön-Bul Perileri” de bu oyunu hikâyeleştiriyor. Çocuklarımız takım çalışması, paylaşma, öz-değerlendirme gibi bir ömür boyu heybelerinde olacak değerleri, bir macera formatında ve didaktiklikten uzak bir anlatımla tanıyorlar.
Hem evde hem de okulda ilişkilendirilebilecek onlarca etkinlikle ucu açık bir kaynak.
 
 
Anne-babalar ve öğretmenler için örnek birkaç etkinlik:
·        Perilerin okula giderken söyledikleri Oryantiring şarkısını Hip-Hop tarzında söylemek (onlarca linkten yalnızca biri: Stream Free Hip Hop Trap Drill LoFi Beats & Instrumentals music | Listen to songs, albums, playlists for free on SoundCloud)
 
·        Bilge Peri’nin Ti’yi bulabilmeleri için üç periye verdiği karınca yuvasını gösteren haritaya benzeyen haritalar çizmek / yönerge yazmak
 

Yön Bul Perileri (Renkli Resimli) Bir Doğa Sporunu Tanımaya Ne Dersiniz? isimli 32 sayfadan oluşan kitap ; Ferrin İlbay Yalnız tarafından yazılmış ve İNCİ ÇOCUK YAYINLARI yayınevinin 23.03.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Yön Bul Perileri (Renkli Resimli) Bir Doğa Sporunu Tanımaya Ne Dersiniz? pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.