Yöneylem Araştırması (6. Basımdam Çeviri) pdf indir

tarafından
18
Yöneylem Araştırması (6. Basımdam Çeviri) pdf indir

Morse′un (1967) ifade ettiği gibi, “modellerin öğretilmesiyle model kurmanın (modelleme) öğretilmesi aynı şey değildir.” Yazar da altıncı baskının hazırlanmasında bu önemli ifadeyi dikkate almıştır. Yöneylem Araştırması (YA)′nda  model kurulması konusunda özellikle çaba gösterilmiştir. Kitabın başından sonuna kadar gerçek modeller üzerinde durulmuş, birçok uygulama problemi verilmiş, bölüm sonlarında da konuyu kavramaya yardımcı olacak ayrıntılı vakalar sunulmuştur. 

Yazara göre, Yöneylem Araştırmasında ilk ders olarak öğrenciye YA′nın matematik temellerinin verilmesi gerekir. Böylelikle, YA′nın sadece felsefesi ve beceri yönü üzerinde araştırma yapan kişilerde ortaya çıkan bir çeşit güvensizlik ortadan kalkmış olacaktır. Öncelikle, matematik temellerin verilmesiyle gerekli alt yapı oluşturulacak, ardından da öğrencilerin çeşitli dergi ve yayınları izleyerek YA′nın beceri ve uzmanlık kısmıyla ilgili yeteneklerinin gelişmesi sağlanmış olacaktır. 
 

Yöneylem Araştırması (6. Basımdam Çeviri) isimli 900 sayfadan oluşan kitap ; Hamdy A. Taha tarafından yazılmış ve LİTERATÜR – DERS KİTAPLARI yayınevinin 23.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Adli Muhasebe ve Veri Analitiği Bankacılık Sektöründe İç Suistimallerin Veri Analitiği ile Tespit Edilmesi pdf indir başlıklı makalemizde Adli Muhasebe ve Veri Analitiği Bankacılık Sektöründe İç Suistimallerin Veri Analitiği ile Tespit Edilmesi indir, Adli Muhasebe ve Veri Analitiği Bankacılık Sektöründe İç Suistimallerin Veri Analitiği ile Tespit Edilmesi oku ve Adli Muhasebe ve Veri Analitiği Bankacılık Sektöründe İç Suistimallerin Veri Analitiği ile Tespit Edilmesi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yöneylem Araştırması (6. Basımdam Çeviri) pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.