Yüksek Alemleri Bilmek ve Erişmek İnisiyasyon Yolu pdf indir

tarafından
3
Yüksek Alemleri Bilmek ve Erişmek  İnisiyasyon Yolu pdf indir

Yüksek Âlemleri Bilmek ve Erişmek kitabı, Rudolf Steiner’in 25 yıl boyunca insanlığa aktardığı Antroposofia bilgeliği kapsamında yazdığı Özgürlüğün Felsefesi, Teosofi, Gizli Bilim ve Kozmik Hafıza kitaplarıyla birlikte onun “5 temel kitabı” olarak bilinen kitaplarından biridir. Bu beş kitapta Antroposofia bilgeliğinin yoğunlaşmış bir izdüşümü bulunur.
Yüksek Âlemleri Bilmek ve Erişmek kitabında, insanın şimdiki düşük ve onu aşağı çeken doğasından daha yüksek, daha tinselleşmiş bir ruh ve benliğe kavuşabilmesi için gerekli olan tinsel dönüşümleri nasıl gerçekleştirebileceği ve bunun için gerekli “ince tinsel erdemlerin” neler olduğu açıklanmaktadır.
Bu kitapta anlatılanlar, bizlerin düşünce ve aklını fiziksel dünyadan daha hakiki olan tinsel-tanrısal bir varoluşu – “Yüksek Âlemleri” anlamaya yönlendirebilir ve de insan üzerinde etkin olan bazı “karanlık varlıkların sarmalına” kapılmadan, tanrısal Âlemle birleşmek doğrultusunda bir “irade” koyabilmemizin önünü açabilir.
Bülent Akan
 

Yüksek Alemleri Bilmek ve Erişmek İnisiyasyon Yolu isimli 192 sayfadan oluşan kitap ; Rudolf Steiner tarafından yazılmış ve HERMES YAYINLARI yayınevinin 09.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Yüksek Alemleri Bilmek ve Erişmek İnisiyasyon Yolu pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.