Yükseköğretimin Yönetimi Disiplinler Arası Bir Yaklaşım pdf indir

tarafından
5
Yükseköğretimin Yönetimi   Disiplinler Arası Bir Yaklaşım pdf indir

Yükseköğretim hitap ettiği kişiler ve kuruluşlar ile çok geniş bir kitle üzerinde etkili olan ve bu kitlenin ihtiyaçlarına göre kendini sürekli olarak güncellemesi gereken bir yapıdadır. Söz konusu özelliği nedeniyle yükseköğretim kurumlarının yönetiminde disiplinler arası bir yaklaşımın etkili olması ve bu disiplinlerin varsayımlarının yönetim süreçlerinde işe koşulması büyük bir önem arz etmektedir. Bu anlayışın yükseköğretimde hâkim olabilmesi için uygulamaya rehberlik edecek teorik bir bilgi birikimine ihtiyaç duyulmaktadır.

“Yükseköğretimin Yönetimi: Disiplinler Arası Bir Yaklaşım” söz konusu ihtiyacın giderilmesine katkı sunmak amacıyla hazırlanmıştır. Bu kitapla yükseköğretim kurumlarının yönetiminde kişilere bağlı olarak değişen politikalar yerine sistematik bir anlayışın hâkim kılınması ve yönetim kademesinde görev alan akademik personelin yönetim becerilerinin geliştirilmesi için gerekli olan kuramsal bilginin ortaya konması hedeflenmektedir. Ayrıca bu kitap, yükseköğretimin yönetimi alanında lisansüstü eğitim alan öğrencilere ve araştırmacılara katkı sunmak amacıyla hazırlanmıştır.
 

Yükseköğretimin Yönetimi Disiplinler Arası Bir Yaklaşım isimli 404 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 12.05.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Yükseköğretimin Yönetimi Disiplinler Arası Bir Yaklaşım pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.