Yurtdışında Tarih Eğitimi (4 Cilt) pdf indir

tarafından
5
Yurtdışında Tarih Eğitimi (4 Cilt) pdf indir

Türkiye’de tarih eğitimcilerinin bir yandan tarih eğitiminin tarihine yöneldikleri diğer yandan ise konu alanının farklı ülkelerdeki yansımalarına odaklandıkları görülüyor ki Türkiye’deki tarih eğitimcilerinin okumalarının Türkiye ve bugün ile sınırlı kalmadığı anlaşılıyor. Türk tarih eğitimcileri günü yorumlarken geçmiş bilgileri kullanmaya çalışıyor, aynı zamanda yurtdışı araştırmalar ve araştırmacılardan da faydalanıyor. Böylelikle ülkemizde ve dünyada tarih eğitimine katkıda bulunmuş bilim insanlarını unutmuyor ve diğer alan eğitimcilerine örnek oluyor.
Yurtdışında Tarih Eğitimi: Kişiler ve Eserleri adlı eserimizin temel amacı yabancı literatürde tarih eğitiminin zenginleşmesine katkı sağlayan bilim insanlarını ve çalışmalarını tanıtarak ülkemizde tarih eğitiminin konu, yöntem ve içerik gelişimine katkı sağlamaktır. En sade anlatımla kitap yurtdışında tarih eğitiminin gidiş yolunu ortaya koyma iddiasındadır ve adeta “Tarih eğitimi nereye gidiyor? (What’s going on in history education?)” sorusunu cevaplamaya çalışmaktadır.
 

Yurtdışında Tarih Eğitimi (4 Cilt) isimli 1384 sayfadan oluşan kitap ; Bahri Ata tarafından yazılmış ve İBER AKADEMİ yayınevinin 22.03.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Yurtdışında Tarih Eğitimi (4 Cilt) pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.