Yusuf İle Züleyha pdf indir

tarafından
7
Yusuf İle Züleyha pdf indir

İlahi aşkın ışığı parladığında tüm dünyayı aydınlatır. Yusuf’un dünyaya ve insanlara, Yakup’un kutsalın yansımasına, Züleyha’nın Yusuf’a yönelen aşkı asırlardan uzanır, dillere dolanır, ruhlarda mıhlanır.
Yusuf ile Züleyha’nın yüzyıllardan bugüne damgasını vurmuş hikâyesi insanlığa aşkın perdelerini açtırıyor. Mısır mitolojisinde, Kutsal Kitaplarda ve yüzyıldan yüzyıla taşınan bilge ve şairlerin kaleminde can bulan aşk kadim öğretinin sırlarını açıyor.
Yağmur İlayda Aytekin’in derlediği bu eserde Kutsal Kitaplardaki “Yusuf ile Züleyha” hikâyesi işlenirken, tarihsel süreçteki kullanım biçimleri ve ana karakterlerin kısa analizleriyle beraber aktarılıyor. Mevlana Mesnevi’sinin naif kalemiyle, Çakerî’nin gerçekçiliğinin de yer aldığı Yusuf ile Züleyha eseri hikâyeyi merak edenler için bilgilendirici bir giriş.
 

Yusuf İle Züleyha isimli 208 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve MAVİ NEFES yayınevinin 10.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Türk Piramitleri pdf indir başlıklı makalemizde Türk Piramitleri indir, Türk Piramitleri oku ve Türk Piramitleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yusuf İle Züleyha pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.