Z – Bir Kuşağı Anlamak pdf indir

tarafından
11
Z – Bir Kuşağı Anlamak pdf indir

BİR KUŞAĞI ANLAMAK,
BİR DÖNEMİ ANLAMAKTIR.
 
2000’lerin başından bu yana gördüklerimi kuşaklar üzerinden okumaya çalışıyorum. Kuşakları anlamak; geçmişi onurlandırmak, geleceği mümkün kılmak için fevkalade bir araç. Bir kuşağı anlamak, bir dönemi anlamaktır. Bir dönemi anladığınızda ise paradigmanın kıskacına sıkışmaktan kurtulursunuz. Ve sizin gibi olmayanları kendinize ait yargılarla değil, onlara ait gerçeklerle görmeniz mümkün olur. Bu mümkün olduğunda ise dönüşürsünüz. Birey olarak, kurum olarak, toplum olarak… Bu kitabı Z kuşağını anlamak isteyenler ve kuşağın ta kendisi için yazdım.
Hiçbir bebek nankör, kibirli, tembel, yalancı, riyakâr, hırsız ya da katil olarak gelmez dünyaya. Bebeklikten çocukluğa ve oradan yetişkinliğe geçişteki yolculuk şekil verir iyi insan olma tercihine. Hız ve rekabetle şekillenen ama asla bütünlenmeyen, her şeyin fiyatının bilindiği fakat değerinin bilinmediği bu çağda, biz yeni nesil ebeveynler mutlu çocuk yetiştirmek obsesyonuna kapılıyoruz. Bu nesle iyi bir dünya bırakamıyoruz; dilerim iyi bir nesil bırakıyoruzdur dünyaya…
Evrim Kuran
 

Z – Bir Kuşağı Anlamak isimli 128 sayfadan oluşan kitap ; Evrim Kuran tarafından yazılmış ve MUNDİ yayınevinin 13.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Osmanlı'ya Kalan Miras pdf indir başlıklı makalemizde Osmanlı'ya Kalan Miras indir, Osmanlı'ya Kalan Miras oku ve Osmanlı'ya Kalan Miras pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Z – Bir Kuşağı Anlamak pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.