Zenan Kayboldu pdf indir

Zenan Kayboldu pdf indir

“Zenan Kayboldu” küçük bir kız çocuğunun yitirilme öyküsü. Onu arayanlar ve anlatanlar eşliğinde kolektif bilinçdışını, travmaları, ölümü doğuranları, Zenan’ı kaybeden toplumun çürümüş yönlerini görüyoruz. “Bir Varmış Bir Yokmuş” kürtajdan doğan masalların öyküsü. Bu masallar dünyanın bencil, hoyrat gidişatını, doğmaya ve doğurmaya karşı inadı simgeliyor. “Küçük Hırsız” bir mağazadan gizlice ürün çalarken yakalanan Özge’nin düzene uzanan öfkesinin öyküsü.
Zenan Kayboldu, üç öykülük küçük bir kitap. Kaybolan, hiç doğmayan, doğup da yok sayılan, düzene uyum sağlayamayan ama ataerkil bu düzenle nasıl başa çıkacağını bilmeyen, aklı bulanmış, yüreği daralmış, isyanı içine patlayan kadınların yaşadığı bir ülke.  Bir Gün Sineği’ndeki nükteli dili çoğaltmış Ela Kiçik. Tanıdığınız yaşamları alışık olmadığınız bir üslupla göstermiş. Dile sızmış bir isyan, öfke ve kışkırtma var. Sakınımsız bir dil bu. Sansürsüz, özgür… Erkekliği umursamayan, baş aşağı çevirerek yıkan bir dil.
 

Zenan Kayboldu isimli 96 sayfadan oluşan kitap ; Ela Kiçik tarafından yazılmış ve NOTABENE YAYINLARI yayınevinin 28.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan O Gemi Gelene Kadar Ben Uçmayı Öğrendim pdf indir başlıklı makalemizde O Gemi Gelene Kadar Ben Uçmayı Öğrendim indir, O Gemi Gelene Kadar Ben Uçmayı Öğrendim oku ve O Gemi Gelene Kadar Ben Uçmayı Öğrendim pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Zenan Kayboldu pdf indir - indir