• Anasayfa
  • Genel
  • Zihninizden Uzaklaşmak pdf indir

Zihninizden Uzaklaşmak pdf indir


Zihninizden Uzaklaşmak pdf indir

Alan Watts, sağduyumuza kavuşmamız için bazen zihnimizin dışına çıkmamız
gerektiğini sıklıkla tekrar eder. Bu ünlü yazar, kendi tanımıyla spiritüel eğlendirici, bilgelik arayan sayısız insanda, Batı’daki her öğretmenden daha fazla Hindistan’ın, Çin’in ve Japonya’nın spiritüel ve felsefi hazlarının tutkusunu ateşlemiştir. A
Zihninizden Uzaklaşmak ile bu efsanevi düşünürün en önemli altı öğretisine dalarak rasyonel zihnin sınırlarından nasıl kurtulacağınızı, çevrenizde oynanan büyük oyunun nasıl farkına varacağınızı ve onu takdir edeceğinizi öğrenirsiniz. Alan Watts’ın söyleşilerinden bir seçki olan Zihninizden Uzaklaşmak, bu parlak öğretmenin hakiki faaliyetlerine ışık tutan, size ilham verecek yeni bir kaynaktır.
Hem Alan Watts’ı yeni tanıyanlar hem de ona aşina olanlar için yazılmış bu kitap geleneksel farkındalığın tuzağından kurtulmak için hepimizi onun favori yollarını araştırmaya davet eder:
“Kontrollü rastlantı” sanatı – hayatınızı bu kadar ciddiye almaktan vazgeçerseniz ve tam bir samimiyetle ondan keyif almaya başlarsanız ne olur?
Nasıl “kendim” mitine, çevremizdeki dünyadan farklı, derimize hapsolmuş egolar olduğumuza inandık ve bu illüzyonu nasıl aşarız?
En derin amacımızı bulmak için neden kaosu ve boşluğu tamamen kucaklamalıyız?
Budizm’in, Hinduizm’in ve Batı felsefesinin ve çok daha fazlasının derin prensiplerine alışılmadık ve ferahlatıcı bir bakış açısı.
 

Zihninizden Uzaklaşmak isimli 200 sayfadan oluşan kitap ; Alan Watts tarafından yazılmış ve BUTİK YAYINCILIK yayınevinin 16.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.


Zihninizden Uzaklaşmak pdf indir indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?