Zor Bir Hayatın Hikayesi pdf indir

tarafından
5
Zor Bir Hayatın Hikayesi pdf indir
“Savaş biteli elli yıldan çok oldu. Çok şey unuttum, yakınlık duyduğum şeyleri bile… Özellikle de mekânlar, tarihler ve kişilerin isimleri. Ama yine de o günleri hâlâ vücudumun her zerresinde duyumsayabiliyorum.”
 
Zor Bir Hayatın Hikâyesi, Appelfeld’in savaşın gölgesinde yitirdiği çocukluğuna bir ağıt olduğu kadar edebiyatın gücüyle kendine yeni bir hayat inşa etme çabalarının da anlatısı. 1941 yılında henüz yedi yaşındayken Nazilerin Czernowitz’i işgal etmesiyle birlikte aile evinin güvenli ortamından koparılarak önce gettoya ve sonrasında mucizevi bir şekilde kaçmayı başaracağı toplama kampına sürülen küçük bir çocuğun güçlüklerle dolu hayatta kalma ve büyüme hikayesi. Onca yıkımın ardından, savaşın kelimeleri geçersiz kılmasına inat Dilim olmazsa bir taştan farksızımdır diyerek yaşanan acıların kâğıt üzerindeki en güçlü tanıklarından biri haline gelecek olan bu büyük yazarın edebiyatının yapı taşlarına dair bir kılavuz.
 
“Başıma gelmiş ya da gelmek üzere olan her şey doğduğum dünyayla ilintiliydi. Bunun farkına vardığım an öksüzlüğünü peşi sıra çeken bir öksüz değildim artık, dünyayla yüzleşebilecek biri olmuştum.”

 

Zor Bir Hayatın Hikayesi isimli 208 sayfadan oluşan kitap ; Aharon Appelfeld tarafından yazılmış ve LİVERA YAYINEVİ yayınevinin 27.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan XIV-XV. Yüzyıl Tarihî Türk Yazı Dillerinde Lehçe Karışmaları pdf indir başlıklı makalemizde XIV-XV. Yüzyıl Tarihî Türk Yazı Dillerinde Lehçe Karışmaları indir, XIV-XV. Yüzyıl Tarihî Türk Yazı Dillerinde Lehçe Karışmaları oku ve XIV-XV. Yüzyıl Tarihî Türk Yazı Dillerinde Lehçe Karışmaları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Zor Bir Hayatın Hikayesi pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.